Menu Close

Teatro studija „Drevinukas“

JAUNIEJI ARTISTAI IŠ „DREVINUKO“ MOKYKLOS-DARŽELIO STOVYKLAVO IR GARSINO ALYTAUS MIESTĄ TARPTAUTINĖJE VAIKŲ IR JAUNIMO TEATRŲ STOVYKLOJE-KONKURSE „WIGRASZEK 2016“ SUVALKUOSE (LENKIJA)

IMGP2422 (1)Gegužės 30 dieną Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio teatro studijos „Drevinukas“ mažieji artistai visus nudžiugino naujo spektaklio premjera „Daktaras Aiskauda“ pagal Kornejų Čiukovskį. Tai tęstinio projekto „Aš dar mažas, bet galiu kurti teatrą“ (kurį dalinai finansuoja Alytaus miesto savivaldybė) pristatymas. Teatro studijos vadovai ir režisieriai Ieva Ivanauskienė, Jonas Gaižauskas inscenizavo šį spektaklį pagal aktoriaus ir režisieriaus Evaldo Jaro inscenizaciją. Muziką spektakliui sukūrė Jurgis J. Gaižauskas, choreografiją – Monika Ivanauskaitė. Kostiumus jauniesiems artistams kūrė dailininkė Gintarė Markevičienė. Šis spektaklis buvo parodytas ir Baltosios rožės miesto šventėje per Vaikų valandą miesto parke.
Birželio 12-17 dienomis teatro studijos „Drevinukas“ jaunieji artistai dalyvavo Tarptautiniame vaikų ir jaunimo teatrų festivalyje-stovykloje „Wigraszek 2016“ Suvalkuose (Lenkija). Su spektakliais pasirodė jaunieji artistai iš Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Slovakijos, Ukrainos, Rusijos. Visi puikiai leido laiką stebėdami vieni kitų spektaklius, juos aptardami, žavėdamiesi vieni kitų aktoriniu meistriškumu, muzikalumu. Laisvalaikiu vaikai lavino savo kūrybinius sugebėjimus ir kitose meno srityse, aktyviai ir turiningai praleido laisvalaikį. Dalyvavo ir konkurse, kur parodė spektaklį „Buratinas“. Profesionali komisija spektaklį įvertino III vieta, nominacijas gavo režisieriai Ieva Ivanauskienė ir Jonas Gaižauskas, už choreografiją Monika Ivanauskaitė.
Projekto „Aš dar mažas, bet galiu kurti teatrą“ vadovė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Birutė Semeškienė

 Įvertinti III-iąja prizine vieta

Alytaus  “Drevinuko” mokyklos – darželio  teatro studija “Drevinukas” pirmą kartą dalyvavo vaikų ir jaunimo teatrų festivalyje “Wigrascek -2015”, Suvalkuose, Lenkijoje.  Į festivalį vyko 30 artistų, jų vadovai (Ieva Ivanauskienė ir Jonas Gaižauskas) bei keletas tėvelių. Festivalio dalyvius iš Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Slovakijos vertino profesionali komisija. Teatro sudija “Drevinukas” vieintelė  atstovavo Lietuvą. JIe parodė spektaklį “Bebenčiukas” (ž. K.Kubilinsko, muz. J.J Gaižausko,) už kurį buvo įvertinti III-iąja prizine vieta.

 

„Drevinuko“ mokyklos-darželio teatro studija „Drevinukas“ – geriausias Lietuvos 2015-ųjų metų vaikiškas kolektyvas

VIII Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūroje-šventėje „Šimtakojis 2015“ rajoniniuose turuose dalyvavo 70 vaikų teatrų kolektyvų, regioniniuose – 40. Džiaugiamės, kad tapome geriausiu Lietuvos 2015-ųjų metų vaikišku kolektyvu su spektakliu „Bebenčiukas“, kuriam kompetentinga vertinimo komisija skyrė 98,75 balų ir pelnėme jau 5-ąjį Šimtakojį. O už Bebenčiuko vaidmens atlikimą buvo nominuotas 4a klasės mokinys Vytenis Grigūnas.

Balandžio 18 dieną Plungės kultūros centre dalyvavome geriausių Lietuvos vaikų teatrų šventėje „Šimtakojis 2015“  ir rodėme spektaklį pagal Jurgio J. Gaižausko muziką, Kosto Kubilinsko pasaką „Bebenčiukas“. Nuoširdi ir profesionali vaikų vaidyba pakerėjo publiką.

 Už tai esame dėkingi Jurgiui J. Gaižauskui (kompozitoriaus Jurgio Gaižausko sūnui), kuris sukūrė muziką spektakliui suprasdamas ir mokinių galimybes ją išpildyti, dainų tekstų autorei Ilonai Šulinskei. Scenografiją  kūrė teatro studijos vadovai Ieva Ivanauskienė ir Jonas Gaižauskas. Choreografiją kūrė ir mokė šokti jaunuosius artistus Vytauto Didžiojo Universiteto studentė Monika Ivanauskaitė. Už nuostabius kostiumus ir jų sukūrimą  dėkingi dailininkei Gintarei Markevičienei. Siūti juos padėjo artistų mamos: Daiva Baliukevičienė, Lina Kazlauskienė, Jolita Grigūnienė, Lina Maldonytė, Jolanta Kanišauskienė bei mūsų mokyklos-darželio darbuotoja, mylinti teatrą Lina Ivanauskienė. Už supratingą palaikymą dėl ilgų repeticijų bei kelionių dėkingi jaunųjų artistų tėveliams, bei jauniesiems artistams.

Visi esame sužavėti mūsų vadovų Ievos Ivanauskienės ir Jono Gaižausko begaline kantrybe, kūrybiškumu, nuoširdžiu darbu, išmanymu ir vaikų pajautimu jiems pritaikant vaidmenis.

Lietuvos Liaudies kultūros centras ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjunga apdovanojo ryškiausius Lietuvos 10-mečio vaikų teatrus. „Drevinuko“ teatro studijai bei jų  vadovams Ievai Ivanauskienei ir Jonui Gaižauskui taip pat buvo įteiktas Diplomas su nominacija „ Ryškiausias vaikų teatrinės kultūros skleidėjas“.

Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Birutė Semeškienė

Senesnes Teatro studijos naujienas rasite senojoje svetainės versijoje čia

Skip to content